Jūrmalas pirmais cimds

Jānis Rovičs

Žēl, ka 70.šūpuļa svētkos, kas būs pēc dažām dienām, Jānis nevarēs atrasties draugu un veco cīņubiedru pulkā.Jānim Rovičam, kas tāpat kā Jānis Lancers, Aloizs Tumiņš, Viesturs Tērauds un Vladimirs Trepša pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados cīnījās par ceļazīmēm uz olimpiskajām spēlēm, nepaveicās, jo jūrmalniekam ceļu aizšķērsoja vairākkārtējais Eiropas un olimpisko spēļu čempions ļeņingradietis Valērijs Popenčenko. Trīs reizes Jānis smagās cīņās bija spiests Valērijam piekāpties. Mazliet vienmēr pietrūka.

Otrajā vidējā svarā Padomju Savienībā bija vēl viens ne mazāk titulēts bokseris - Genādijs Šatkovs. Latvieti iekļāva PSRS izlasē, viņš itin veiksmīgi boksēja dažādos starptautiskajos turnīros, bet, lai varētu kļūt par PSRS olimpiskās izlases dalībnieku, meistarības ziņā latvietim vajadzēja būt ievērojami pārākam par Popenčenko. Rovičs lielajā ringā aizvadījis 206 cīņas, 185 no tām guvis uzvaras. Tā ir lieliska bilance padomju boksa otrajam cimdam šajā svara kategorijā (tiesa, Jānis startējis arī otrajā pusvidējā un pirmajā vidējā svarā).

Jānis Rovičs

Viņa pirmais un vienīgais treneris bija Edgars Girgensons, kurš jau sen pārcēlies uz citiem medību laukiem. Boksera gaitas Jānis sāka 1954. gadā Daugavas boksa klubā, bet septiņus gadus vēlāk sāka trenēt jaunos bokserus Jūrmalas BJSS un strādāt par fizkultūras skolotāju Pumpuru vidusskolā. Jānis izaudzinājis simtiem lielisku sportistu un cilvēku, kopā ar mūsu smagsvara bokseri Jāni Lūsiņu 1999. gadā nodibinājis Latvijas senioru boksa klubu Brek, joprojām ir tā Goda prezidents.

Bijis Latvijas Nacionālās kategorijas boksa tiesnesis, kam arbitra baltais ietērps un melnais tauriņš īpaši labi piestāv.

Septiņdesmit mūža gados Jānis Rovičs sevi visu atdevis boksam. Pārdzīvojis prieku par uzvarētām cīņām, pūļa sajūsmu, nav apmulsis no boksera slavas, vienmēr palicis iejūtīgs, saprotošs mūsu līdzcilvēks. Tagad Jāņa labestība izpaužas attiecībās ar meitu Vinetu un mazbērniem. Latvijas boksa saimei un jūrmalniekiem viņš joprojām ir smaidošais uzvarētājs.

Ticam, ka Tu, Jāni spēsi pārvarēt visas dzīves likstas, jo vienmēr esi radis būt PIRMAIS!

Veco bokseru vārdā - Imants MIĶELSONS